Zlepšení potence po 60 letech

dobrá potence po 60 letech

Stárnutí těla je přirozený fyziologický proces. S věkem se mění mechanismy práce vnitřních systémů, dochází k postupné destabilizaci životních funkcí. Jedním z nejnepříjemnějších důsledků stáří je pokles sexuální aktivity. U mnoha mužů vyvolává pokles reprodukčních funkcí pocit méněcennosti, vyvolává dlouhodobé deprese, strach, pochybnosti o sobě a další psychické problémy.

Je možné zvýšit potenci u mužů nad 60 let a jaké metody jsou nejúčinnější?

Známky počínající erektilní dysfunkce

K poklesu potence dochází postupně, přičemž každý muž má individuální věk nástupu změn v sexuální sféře. V závislosti na vlastnostech těla a životním stylu může erekce po 45-50 letech slábnout nebo naopak přetrvávat až do vysokého věku. Pro udržení sexuální aktivity je velmi důležité co nejdříve určit začínající impotenci a přijmout veškerá možná opatření.

Hlavní příznaky začínajících problémů v oblasti genitálií jsou následující:

 • pro nástup plné erekce je zapotřebí stále více času;
 • penis se plní krví, ale ani na vrcholu sexuálního vzrušení nedosahuje své obvyklé velikosti a pružnosti;
 • pocity během intimity a sexuálního výboje jsou méně živé;
 • po začátku ejakulace se penis rychle vrátí do normálního stavu;
 • intervaly mezi pohlavními styky se prodlužují, muž potřebuje stále více času, aby se plně zotavil;
 • kůže na šourku je ochablá a varlata se zmenšují.

Vzhledem k přirozeným fyziologickým změnám souvisejícím s věkem je potence u mužů ve věku 60 let považována za normální za přítomnosti periodických spontánních nočních erekcí a 3-5 pohlavních styků za měsíc.

Když se objeví první známky erektilní dysfunkce, měli byste kontaktovat urologa, aby zvolil nejvhodnější způsob udržení potence.

Proč je potence snížena?

Hlavním důvodem, který ovlivňuje zdraví mužů po 60 letech, je změna hormonální rovnováhy. S věkem dochází k poklesu produkce testosteronu a zpomalení syntézy dihydrotestosteronu, nejaktivnějšího androgenu, který ovlivňuje aktivitu zrání spermií, sexuální touhu a erekci.

Mezi další faktory, které vyvolávají sexuální impotenci, patří:

 • Pro mnoho párů se sex po šedesátce stává monotónním a stává se zvykem. Ztráta vnější přitažlivosti partnera a opakující se polohy nezpůsobují dostatečné vzrušení pro plnou erekci.
 • Příčinou impotence může být pravidelné fyzické přepracování, stejně jako neustálý psychický stres, stres, rodinné hádky.
 • Často se intimní život ve stáří vytrácí kvůli přítomnosti špatných návyků a přejídání.
 • Nedostatek motorické aktivity vede k rozvoji stagnujících procesů a zhoršenému průtoku krve v pánevní oblasti.
 • Některá chronická onemocnění ledvin, močového měchýře, nervového a kardiovaskulárního systému mohou situaci zhoršit a zvýšit riziko sexuální impotence.

Posílení potence u mužů po 60 letech

Jak zlepšit erektilní funkci ve stáří?

Vzhledem k fyziologickým změnám probíhajícím v těle je mnohem obtížnější obnovit potenci u zralého muže než u mladého. To vyžaduje integrovaný přístup, včetně korekce výživy, denní rutiny a fyzické aktivity, užívání léků, cvičení atd.

Léčba impotence u mužů po 60 letech

Ve většině případů je zlepšení erektilní funkce ve stáří nemožné bez medikamentózní terapie. Nejprve je nutné vyšetřit na přítomnost doprovodných onemocnění, které vyvolávají sexuální impotenci, a provést nezbytnou léčbu.

Protože hlavním důvodem poklesu sexuální aktivity je hormonální nerovnováha, mnoha mužům se doporučuje užívat léky, které zvyšují koncentraci androgenů. Nejčastěji se k tomuto účelu používá testosteron enanthate, který se podává intramuskulárně jednou za dva týdny. Léky na zvýšení koncentrace hormonů jsou dostupné i ve formě tablet, mastí, náplastí.

Léčba impotence po 60 letech užíváním léků stimulujících produkci testosteronu by měla být prováděna výhradně pod lékařským dohledem s pravidelným sledováním hormonálních hladin.

Kromě,léčba mužské potencemůže vyžadovat použití:

 • lékyk uvolnění křečí z periferních krevních cév (Yohimbin, Doxazosin, Omnic, Tamsulosin);
 • antidepresiva(pokud problémy s potencí souvisí s psychologií a psychikou);
 • stimulanty erekcekteré zlepšují prokrvení penisu: inhibitory fosfodiesterázy, doplňky stravy, produkty na bázi přírodních extraktů;
 • vitamínové komplexy, které zesílí účinek hlavních léků a zajistí celkové zlepšení stavu.

Jaký druh prostředků ke zvýšení potence ve stáří je nejlepší zvolit?

Vybrat lék na impotenci ve věku 60 let by měl být pouze odborník. To je způsobeno přítomností kontraindikací a omezení pro mnoho léků. Muž také musí dodržovat doporučení týkající se dávkování a pravidelnosti užívání léků.

Gymnastika pro muže po 60 letech impotence

Stabilita erekce do značné míry závisí na stavu kostrč-stydkého svalu. Pro návrat potence a prevenci poruch sexuálních funkcí je nutné každý den provádět speciální gymnastiku pro trénink pánevních svalů.

Fyzická cvičení pro muže nad 60 let by měla zahrnovat rotace pánve, chůzi na místě se zvednutými koleny, dřepy, chůzi po hýždích, záklony trupu.

Můžete použít speciální komplexy určené ke zlepšení krevního oběhu v pánevních žilách a udržení tónu svalových vláken. VětšinaKegel komplex je považován za účinný. Zahrnuje několik jednoduchých cvičení, které musíte dělat 2-3krát denně. Podle průzkumů jsou přínosy takových aktivit patrné již po 4-6 týdnech každodenního tréninku.

Kegel komplex pro zlepšení potence

Jak zvýšit potenci u mužů lidovými léky ve věku 60 let

Kromě drogového kurzu můžete ke zlepšení erekce použít lidové metody. Nejúčinnějšími prostředky jsou:

 • Alkoholové tinktury z kořene ženšenu, eleuterokoku, mrtvé včely. Kromě vlivu na reprodukční systém mají celkově posilující účinek, zvyšují imunitu, zlepšují činnost nervové soustavy a tonizují.
 • Směs vlašských ořechů, zázvoru, medu a včelího chleba. Denní příjem zajistíobnovení potence po 60 letech. Produkty, které tvoří směs, obsahují také velké množství vitamínů nezbytných pro normální fungování všech tělesných systémů.
 • Bylinné čaje a odvary z divoké růže, tymiánu, dubrovníku, kopřivy, jitrocele, kalamusu. Směsi léčivých bylin mají komplexní kumulativní účinek, který umožňuje zvýšit potenci a udržet dosažený účinek po dlouhou dobu. V dospělosti můžete místo obvyklého černého nebo zeleného čaje použít nápoje ze směsi čajových lístků s léčivými rostlinami.

Navzdory skutečnosti, že užívání bylinných tinktur, odvarů a čajů nemá prakticky žádné kontraindikace, měli byste se před jejich použitím poradit s urologem.

Správná výživa

Jak zvýšit potenci muže po 60 letech výživy?

Existuje řada přípravků, které mohou pozitivně ovlivnit fungování orgánů reprodukčního systému. Tyto zahrnují:

 • křepelčí vejce;
 • přírodní med;
 • fazole a celozrnné cereálie;
 • ořechy;
 • mořské plody a tučné druhy mořských ryb;
 • tvaroh;
 • zakysaná smetana;
 • zelenina (petržel, kopr, celer).

Každodenní konzumace čerstvého ovoce, zeleniny, přírodních šťáv, zeleného čaje pomůže zvýšit potenci. V dospělosti se doporučuje omezit množství zkonzumované soli, koření, kyselých okurek, ostrých omáček, tučných a kalorických jídel. Pokud je to možné, měli byste odmítnout uzeniny, muffiny, sladkosti, silnou kávu, tučné maso.

Taková strava nejen zlepší celkový stav těla, ale také pomůže v boji s nadváhou, která je jedním z faktorů rané sexuální dysfunkce.

Jak si udržet potenci až do vysokého věku

Pozornost, vřelost a kontakty s druhými lidmi, včetně fyzických, jsou nezbytné v každém věku. Starší lidé potřebují intimitu stejně jako když byli mladší. Aby se sexuální aktivita prodloužila a nestala se na co nejdelší dobu impotentní, je třeba dodržovat čtyři základní pravidla:

 1. Starej se o své zdraví. Zastavení kouření a nadměrného pití, včasná léčba chronických onemocnění a prodloužení období remise výrazně zvýší šance na udrženímužská sílave stáří.
 2. vyhnout se abstinenci. Pravidelný sex pomůže porazit impotenci. Měli byste se snažit zpestřit svůj sexuální život a nedělat dlouhé přestávky mezi pohlavním stykem. To vše vám umožní dosáhnout jasného orgasmu po 60 letech.
 3. Hlídejte si váhu a jezte správně. S věkem se metabolismus těla zpomaluje. Chcete-li si udržet stabilní tělesnou hmotnost, musíte přehodnotit svůj jídelníček. výživa. Každý den musí tělo přijímat dostatek vitamínů, minerálů a dalších pro tělo nezbytných látek.
 4. Přestěhovat se. Každodenní fyzická aktivita přispívá k normálnímu krevnímu oběhu a okysličení tkání. Chůze, mírná fyzická aktivita, speciální cvičení pomohou udržet dobrou fyzickou kondici, což je velmi důležité pro udržení sexuální aktivity.

Láska, doprovázená plným sexem, je možná téměř v každém věku. Dodržování rad odborníků, pozorný přístup k vlastnímu zdraví, životnímu stylu a korekci výživy, vzdání se špatných návyků - to vše pomůže udržet potenci až do stáří.

Sexuální život seniorů má mnoho výhod. Šedesátník je mnohem zkušenější jako milenec než v mládí: ví, jak uspokojit sebe i svou partnerku, nemá nereálná očekávání a postrádá mnoho stereotypů. Pokud se v mládí mladí lidé soustředí hlavně na své pocity, pak se s věkem objevuje pozornější přístup k ženě, díky kterému může sex s mužem ve věku 60 let přinést mnohem více potěšení.